یکشنبه, 09/09/1399 - 13:23

مطالعه و شناخت عمیق تاریخ معاصر ضرورت پاسداری از انقلاب اسلامی

استاد قاسم تبریزی پژوهشگر تاریخ معاصر ایران با اشاره به اهمیت مطالعه و شناخت عمیق تاریخ معاصر ایران، منطقه و جهان، این مهم را لازمه صیانت و پاسداری عالمانه از انقلاب شکوهمند اسلامی عنوان کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج، استاد قاسم تبریزی پژوهشگر تاریخ معاصر ایران با اشاره به جایگاه و اهمیّت مطالعه و شناخت عمیق تاریخ معاصر ایران، منطقه و جهان، این مهم را لازمه صیانت و پاسداری عاقلانه و عالمانه از انقلاب شکوهمند اسلامی عنوان کردند.

این استاد و نویسنده تاریخ معاصر ایران که به دعوت پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج در مجتمع بسیج اقشار و متخصصین حضور یافتند، تعمّق و تدبّر در منابع اصیل اسلامی از جمله قرآن کریم و سنّت مأثور معصومین علیهم السلام را راه برون رفت از سردرگمی و گمراهی دانستند و لزوم توجّه بیش از پیش بسیج و بسیجیان به مطالعه و اُنس با کتاب را یادآور شدند.

ایشان تمسک به سیره علمی و عملی امامین انقلاب اسلامی در برهه های گوناگون تاریخ ایران را کلید اصلی و همیشه کارآمد برای شناخت و تحلیل گذشته، حال و آینده و راهکار غلبه بر مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور عنوان کردند.